Kas papagoi on minu jaoks?

Enne papagoi soetamist peab iga inimene mõtlema läbi järgmised punktid.

* Kas sul on piisavalt aega, et papagoiga igapäevaselt tegeleda ja teda vähemalt tunniks ajaks välja lasta.

Papagoi väga sotsiaalse loomana peab sind oma "parve/karja" liikmeks ja kui ta ei näe sind piisavalt, siis on see talle stressitekitav.

* On sul piisavalt raha, et papagoi eest hoolt kanda.

Uskuge või mitte, aga papagoid nõuavad üpris palju raha. Neil peab olema õige suurusega puur, nende toit peab olema mitmekesine, et saada kätte kõik vajalikud vitamiinid. Arstilkäigud on paratamatud, kui lind ilmutab haiguse märke.

* Papagoid võivad olenevalt liigist üsna palju kisada.

* Nende puuriümbrust tule vahel lausa iga päev koristada, sest toidusodi ja suled kukuvad puurist välja. Lisaks tekitavad nad tolmu (suletolm) ja mõndadel inimestel võib sellise tolmu suhtes allergia olla.

* Kõik papagoid ei õpi rääkima!!

Olen tihti lugenud teemasid, kus inimesed küsivad, et kas see või teine papagoi õpib rääkima. Youtubis olen näinud kommentaare, kus inimesed lubavad endale papagoi osta ainuüksi sellepärast, et nad nägid videot, kus papagoi rääkis (see on minu jaoks tegelikult väga shokeeriv, kui ma selliseid kommentaare loen). Minu soovitus on: Ära võta endale papagoid, kui sa tahad teda  ainult sellepärast, et arvad, et ta rääkima õpib! Paljud papagoid isegi ei õpi rääkima. Kasvatajalt ostetud linnud õpivad küll sõnu ja fraase imiteerima kergemini ja tihedamini, kui poest ostetud linnud, aga see ei ole ikkagi kindel, et ta kunagi kas või ühte sõna ütlema hakkab. On küll olemas erinevad liigid, kes õpivad sõnu imiteerima paremini kui teised. Nende hulka kuulub näiteks hallpapagoi, aga ka nende hulgas on isendeid, kes ei räägi ühtegi sõna.

* Enne papagoi võtmist uuri selle liigi kohta põhjalikult.

Endale uue pereliikme soetamine ei tohi olla tehtud hetkeemotsioonil. Enne uue linnu toomist majja kaalu läbi selle liigi head ja vead ja siis otsusta, kas see lind on tõesti sulle.